Peedist pesumasinale trummel...

Lasteaia fotokas 001

Selle õppeaasta teema lasteaias on NÄHKA ja LOPEGA looduses, mille eesmärgiks on pakkuda lastele vahetu elamuse kaudu teadmisi loodusest. Neid teadmisi kasutades oskavad lapsed hoida ja hinnata puhast loodust ning tegutseda keskkonnasõbralikult. Kes on aga Nähka ja Lope, saad tõpsemalt teada meie lasteaia kodulehelt põnevate tegemiste rubriigist.

Viimase aja suuremaks ülelasteaialiseks ettevõtmiseks oli koos peredega meisterdatud mängusjade, õppevahendite ja tarbeesemete näituse korraldamine. Kõik eksponaadid pidid olema tehtud taaskasutatavatest materjalidest. Näituselt võis leida kindlalt üle saja huvitava meisterduse. Mida kõike võib teha asjadest, mis tavaliselt prügikasti rändavad. Konservipurgist ja munakarbist valgustid, väikeseks jäänud T-särgist taarakotid, jäätisepulkadest sõitev traktor, ajale jalgu jäänud mobiiltelefonidest robot ja palju muud huvitavat. Näitusel olid ka mitmed laua- ja põrandamängud. Näiteks rõõmsavärvilistest konservipurkidest keegel, omahinnaga 0 eurot. Preemiaks perega koos veedetud kvaliteetaeg ja mängulust.

Ühe ema sõnul käis neil meisterdamine mitu päeva ja issi otsis isegi üles oma kooliaja sirkli, et lossi aknad oleks ikka õigesti välja lõigatud. Oli rõõm kuulda lapsi, kes õhinal rääkisid sellest, kuidas kodus koos perega meisterdati.

Loomulikult avati näitus performance´iga. Kohal olid Majahaldjas ja Kiilineiu, kes õpetasid lastele taaskasutuse vajalikke nippe. Lope ja Nähka, kes olid parasjagu teel Nähka vanaema Juuli sünnipäevale, leidsid aega lõigata läbi näituse avamise lint ning pakkuda külastajatele küüslauguleibu. Meie muusikaõpetaja Triin on teinud juba mõned kokkulepped lastega, kes valmistasid pille. Nüüd saavad ka teised lapsed neid muusikatundides kasutada. Majahaldjale hakkas aga väga meeldima üks munakarpidest meisterdatud kevadine lillepärg. Väikesed läbirääkimised ja nüüd võib pärg kaunistada Majahaldja pead. Aitäh, liblikatüdrukud!

Nii palju rahvast korraga pole meie maja fuajees mõnda aega olnud. "Kui palju häid ideid!" ahhetasid õpetajad. Nüüd on näitus kahjuks juba maha võetud aga fotosid meisterdustest saad vaadata meie pildigaleriist lasteaia kodulehel.

Suur, suur tänu kõikidele tublidele suurtele ja väikestele meisterdajatele!

Maibi Rikker (direktor)